54Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

54Forum

Sakarya'lıların Forumu... Sakaryalı Olmak Ayrıcalıklıdır...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Londra’nın imamı

YazarMesaj
кa¡η
Admin
кa¡η

Itibar : 6

Londra’nın imamı Empty
MesajKonu: Londra’nın imamı   Londra’nın imamı Icon_minitimePaz Ara. 27, 2009 1:40 am

Londra’daki camiinin yeni imamı şehre gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve genelde aynı şoföre denk geliyormuş.

Bir gün bilet alırken şoför yanlışlıkla 20 kuruş fazla para üstü vermiş.İmam yanlışlığı yerine oturup parasını sayarken fark etmiş.Kendi kendine düşünmüş;”20 kuruşu geri versem mi?”diye.Ama içinden bir ses;” Çok küçük bir para ve şoförün zaten umurunda değil.Otobüs şirketine 20 kuruş ne fark eder ki?Bu parayı ALLAH’tan bir hediye olarak kabul edebilirim.” diye düşünmüş.

İneceği durağa gelince imam kalmış fikrini değiştirmiş paranın üzerini vermiş ve “20 kuruş fazla para üstü verdiniz.”

Şoför gülümsemiş ve ”Siz camiinin yeni imamısınız değil mi?Aslında sizi uzun zamandır ziyaret etmek istiyordum.Camiinizde islamı öğrenmek için ve bilerek size fazla para üstü verim,tepkinizi görmek istedim.”Demiş.
Camii imamı otobüsten inerken neredeyse ayaklarını hissetmiyormuş.Bir direğe tutunarak ayakta kalmaya çalışmış.Gözlerin den yaşlar akarak başını semaya kaldırmış.

“ALLAH’ım az daha islamı 20 kuruşa satıyordum.”
http://kain.beep.com

Londra’nın imamı
1 sayfadaki 1 sayfası