54Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

54Forum

Sakarya'lıların Forumu... Sakaryalı Olmak Ayrıcalıklıdır...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sana Ya Rasulallah

YazarMesaj
кa¡η
Admin
кa¡η

Itibar : 6

Sana Ya Rasulallah Empty
MesajKonu: Sana Ya Rasulallah   Sana Ya Rasulallah Icon_minitimeC.tesi Mart 06, 2010 10:18 pm

Sana Ya Rasulallah Glay

Sana Ya Rasulallah

Allahummerham Ummete Muhammeden Rahmeten Ammeh.....

Sana Ya Rasul..........

Esselatu Vesselamu aleyke Ya Rasul
Esselatu Vesselamu aleyke Ya Habib
Esselatu Vesselamu aleyke Ya Sefi
Esselatu Vesselamu aleyke Ya Rasulussekaleyn
Esselatu Vesselamu aleyke Ya Rahmetelil Alemin

Ey Alemlere rahmet olarak gonderilen sevgili, ey kainatin goz bebegi, ey varlik nuru Efendim.

Bu mektup vesilesiyle Sana hitab edebilmek ne guzel. Sana sunabilecegim kelimeler muhabbetimi ifade edemez. Sana verebilecegim avuc avuc gozyaslarim var sadece.

Ey Nurdan sevgili, tek tesellim, tek umidim Sana olan muhabbetim ve salavatlarim. Ne guzel, ne ferahlatici bir baglanti kuruluyor bu selamlasmalarda. Zerreler adedince salatu selam olsun sana, cicekler, yapraklar adedince salatu selam olsun sana, yildizlar adedince salatu selam olsun sana, yagan yagmurlar adedince salatu selam olsun san...

Zaman ve mekan uzakligi senin icin birsey ifade etmese de senden bindortyuzyil sonra dunya gurbetindeki ummetinden bir ferdim. Su fani alemde o kadar yalnizim ve garibim ki bana nesve veren senin izinde yurumek arzusu ve seninle bulusabilmek umidi oldu.

Ben seni gormeden inandim ve sevdim. Ashap seni birgun gormeden duramazken ben bu hasretle ne yapayim ey guzeller guzeli.

Huda senden guzelini yaratmamis. Senden guzelini gormemiz gozler. Acaba bu guzellige dayanabilirmi sevginle rakiklesmesini istedigimiz kalplerimiz.

Uhud dagindan ahirzaman ummetine gonderdigin selamini aldim. Selamini gonlumun en mutena kosesine yerlestirdim. O selamdir bana degerimi hatirlatin. Sefaatcilerin sefaatcisinin ummeti olmak ne guzel. Ne mutlu bize ki ayaginin tozuyla arsi sereflendiren serefli Peygamberin, serefli ummetiyiz.

Rabbim bizi bu serefle yasat, bu serefle oldur, bu serefle hasret. Halik-i Zulcelal seni sevginle onsekizbin alemi yaratmis.

Ya biz ne yapalim bu zenginlik karsisinda. Adini arsta kendi adinin yanina yazmis. Biz nereye yazalim adini? Verebilecegim, ugrunda feda edebilecegim bir canim var. Canim, butun varim yoluna bin defa kurban olsun ey gonuller Sultani.

Ummaninda kayboldugum nursun Ya Resul.
Askinda fani oldugum cansin Ya Resul.
Rahmetinle guldugum gulsun Ya Resul.
Firkatinle yandigim korsun Ya Resul.
Cennet yolumsun, yoldasimsin Ya Resul.
Damarlarimda dolasan sevdamsin Ya Resul.
Andigim, kandigim, yandigim sensin Ya Resul.

Seni goren gozleri aradim kainatta. Gunese baktim, aya baktim, yildizlara baktim tek tek.

Gulu bagrina basan sehirdeki kayalara baktim. Kadem-i Serfinle sereflenen Sevr`e baktim.

Sagnak nur yagmurlarina tutulmus Hira`ya baktim. Kainatin merkezi Kabe`ye baktim.

Sana ait izleri bulmak istedim. Kalp gozum simayi alini gormek istiyor.

Sundan eminim ki sana olan hasretim ne kadar buyurse ben sana o kadar yakinlasiyorum. Sana olan muhabbetim o kadar buyusun o kadar buyusun ki bu sevgi atmosferi icinde benligimi yitireyim. Butun nefsani duygulardan uzaklasayim. Senin gozunle bakayim dunyaya, seninle butunleseyim.

TUT ELiMDEN RABBiME GOTUR BENi.

Senin sevgin ruhum alinirken yanimda olsun. Kabirde yardimcim olsun. Munker ve Nekir`e cevap verecek dil olsun. Mahser hararetinde serinlik olsun. Siratta refikim olsun. Ve bu sevgi beni sana Cennette komsu eylesin. Rabbim`den bir dilegim var. Sana olan muhabbetimi almasin gonlumden, Ya Seifulmuznibin.

Senden dilegim ise hasta kalplerimizin seninle sifa bulmasidir. Senin dunya sorfasindan elini cektigin gibi "ahiret doygunlugu" istiyorum.

Ey sevgililerin en sevgilisi, asirlardir deruni muhabbetle yazilan na`tlar, semaii serifler seni ne kadar anlatabilmis bilmiyorum. Meger ne zormus senin mukerremligin karsinda birseyler yazabilmek.

Rabbim! curetkarligimi bagisla, haddim olmayarak bu kalemi elime aldigim icin lutfuna siginiyorum. Can Peygamberim eminim seninle birgun bulusacagiz. Senden rahet nazarlari istiyorum.

Ben fakirim.

Ben garibim, ben sailim....

Allahummerham Ummete Muhammeden Rahmeten Ammeh...
http://kain.beep.com

Sana Ya Rasulallah
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İşte yine Sana döndüm, Sana geliyorum ya Rab! (cc)‏
» Sana Hiç İle Geldim
» Efendim, Sana Sesleniyorum Ötelerden...
» Ne Yazmak Ne Ağlamak Yenilmedim Sana Hayat
» Üstteki üye sana aşık oldum derse ne dersin (: